Aktualności Relacje z wyjazdów Galeria O nas Polecane strony Zloty przodownickie
Rajd "Dwójki"
IV Rajd Sp. 25
48 Zlot w Sanoku
Żabnica
Lysá hora
XIII Rajd "Dwójki"
Bieszczady
55 Zlot Sudecki
47 Zlot w Nowym Sączu
II Rajd Integracyjny
XII Rajd PTTK
I Rajd Integracyjny
54 Zlot Sudecki
46 Zlot w Zwardoniu
XI Rajd PTTK
53 Zlot Sudecki
Zlot oddziałów PTTK
Kozia Góra
Babia Góra, Polica
Błatnia
X Rajd "Przyjaciół Dwójki"
52 Zlot Sudecki
44 Zlot w Przemyślu
Śnieżnik
Jubileusz
51 Zlot Sudecki
43 Zlot w Iwoniczu
60-lecie na Klimczoku
Górskie spotkanie
50 Zlot
Beskid Żywiecki
Beskid Śl. Morawski
Beskid Mały
Jałowiec
Brenna
Spotkanie opłatkowe
49 Zlot Sudecki
41 Zlot Przodowników
Włochy - Dolomity
Masyw Śnieżnika
Góry Izerskie
Blachowanie 2010
Austria - Ferraty
Góry Świętokrzyskie
Pieniny
"Spotkanie opłatkowe"
Pilsko
48 Zlot Sudeckich Przodowników
40 Zlot Przodowników
Austriackie Via Ferraty
Beskid Morawski
Mogielica, Wielki Wierch
Ślęża
Blachowanie
Śladami bieszczadzkich cerkwi
Górski "Opłatek"
47 Ogólnopolski Zlot Sudecki
39 Zlot Przodowników
Orawa
Góry Izerskie
Austria - ferraty
Bieszczady
Beskid Wyspowy
Lipnica Murowana
Beskid Morawski
Góry Stołowe
Wielka Racza
Krynica - Cerkwie

Wyjazdy w 2007 roku


Wyjazdy w 2006 roku


Wyjazdy w 2005 roku

53 ZLOT PRZODOWNIKÓW SUDECKICH TURYSTYKI GÓRSKIEJ

Gospodarzem 53 Zlotu Przodowników Sudeckich Turystyki Górskiej po raz kolejny był Oddział PTTK "Ziemi Lwóweckiej" w Lwówku Śląskim, który gościł uczestników zlotu w dniach od 17 do 19 października bieżącego roku. Trasy zlotowe prowadziły po atrakcjach Ziemi Lwóweckiej Pogórza Kaczawskiego.
Wycieczka przedzlotowa poprowadzona została od Lwówka Śląskiego przez Szpitalną Górę na Panieńskie Skały do punktu widokowego na miasto Lwówek Śląski. Następnie zwiedzono Cegielnię oraz stawy pocegielnianne, skąd udano się do jaskiń: Krótka, Czerwona i Lisia w Płóczkach Dolnych, skąd wrócono do miasta, gdzie zwiedzono ratusz miejski z salą ślubów. Po obiedzie odbyła się druga wycieczka tego dnia na trasie Żerkowice, Skała z Medalionem, Zabytkowy park w Skale z ruinami pałacu, Chmielno oraz pałac w Płakowicach.
Po kolacji odbyło się oficjalne otwarcie zlotu oraz egzaminy przodownickie, gdzie nasz kolega Krzysztof Pawełczyk uzyskał rozszerzenie uprawnień na Góry Świętokrzyskie .
Drugi dzień zlotu to wyjazd do Mirska, gdzie zwiedzono miasto oraz wieżę widokową zaadaptowaną ze starej wieży ciśnień. Następnym punktem zwiedzania była Krobica, gdzie w starej Kopalni Św. Jana uruchomiono sztolnię dla zwiedzających. Z Krobicy pojechaliśmy do Czerniawy-Zdrój, gdzie mieści się Czarci Młyn, w którym zapoznano nas z produkcją różnych typów mąki oraz wystawą izerskich makat. Dalsza trasa doprowadziła nas do Nadleśnictwa Świeradów Zdrój, aby zobaczyć ogród edukacyjny "Izery Trzech Żywiołów". Po obiedzie zwiedziliśmy wystawę agatów oraz muzeum w ratuszu i pojechaliśmy do miejscowości Łupki, gdzie znajduje się pomnik przyrody nieożywionej "Porwaki”, oraz zespół pałacowy Lenno, a nieopodal zamek Wleński Gródek. Zejściem i zwiedzeniem Wlenia zakończono program turystyczny drugiego dnia. Wieczorem odbyła się biesiada turystyczna oraz zawody zręcznościowe dla uczestników zlotu. Nasz kolega, Wojciech Beliniak, zajął drugie miejsce w darcie.
Trzeci dzień rozpoczęto od wyjazdu do Bełczyny, skąd wyruszyliśmy na Ostrzycę następnie przez Radomiłowice do Soboty przez Górniczy Las do miejscowości Dworek i do Bazy zlotu w Lwówku Śląskim na obiad, gdzie zakończono zlot. W drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy jeszcze "Szwajcarię Lwówecką".
Zlot obył się w miłej i sympatycznej atmosferze, dlatego będzie dobrze wspominany. Trasy były przemyślane i dobrze poprowadzone.
W zlocie uczestniczyli Wojciech Beliniak ,Krzysztof Pawełczyk i Józef Woźnicka.

Dodatkowe zdjęcia ze zlotu:

Dodał: Wojciech Beliniak