Aktualności Relacje z wyjazdów Galeria O nas Polecane strony Zloty przodownickie
Rajd "Dwójki"
IV Rajd Sp. 25
48 Zlot w Sanoku
Żabnica
Lysá hora
XIII Rajd "Dwójki"
Bieszczady
55 Zlot Sudecki
47 Zlot w Nowym Sączu
II Rajd Integracyjny
XII Rajd PTTK
I Rajd Integracyjny
54 Zlot Sudecki
46 Zlot w Zwardoniu
XI Rajd PTTK
53 Zlot Sudecki
Zlot oddziałów PTTK
Kozia Góra
Babia Góra, Polica
Błatnia
X Rajd "Przyjaciół Dwójki"
52 Zlot Sudecki
44 Zlot w Przemyślu
Śnieżnik
Jubileusz
51 Zlot Sudecki
43 Zlot w Iwoniczu
60-lecie na Klimczoku
Górskie spotkanie
50 Zlot
Beskid Żywiecki
Beskid Śl. Morawski
Beskid Mały
Jałowiec
Brenna
Spotkanie opłatkowe
49 Zlot Sudecki
41 Zlot Przodowników
Włochy - Dolomity
Masyw Śnieżnika
Góry Izerskie
Blachowanie 2010
Austria - Ferraty
Góry Świętokrzyskie
Pieniny
"Spotkanie opłatkowe"
Pilsko
48 Zlot Sudeckich Przodowników
40 Zlot Przodowników
Austriackie Via Ferraty
Beskid Morawski
Mogielica, Wielki Wierch
Ślęża
Blachowanie
Śladami bieszczadzkich cerkwi
Górski "Opłatek"
47 Ogólnopolski Zlot Sudecki
39 Zlot Przodowników
Orawa
Góry Izerskie
Austria - ferraty
Bieszczady
Beskid Wyspowy
Lipnica Murowana
Beskid Morawski
Góry Stołowe
Wielka Racza
Krynica - Cerkwie

Wyjazdy w 2007 roku


Wyjazdy w 2006 roku


Wyjazdy w 2005 roku39 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej
3 - 5.10.2008r.

    39 Ogólnopolski Zlot Przodowników turystyki górskiej już za nami. Odbył się na terenie Gór Świętokrzyskich z bazą w Wólce Malinowskiej w dniach 3-5.10.2008. Organizatorem był Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach.
    Trzydniowa impreza rozpoczęła się od zbiórki na dworcu w Kielcach skąd autokarem ruszyliśmy do Chęcin, a następnie do jaskini Raj. Dalsza trasa doprowadziła nas do Miedzianki, gdzie zwiedziliśmy nowo otwartą Muzealną Izbę Górnictwa Kruszcowego oraz Górę Miedzianka. Wieczorem po obiadokolacji nastąpiło oficjalne otwarcie zlotu oraz powitanie zaproszonych gości. Wieczór dodatkowo uświetniła prelekcja na temat zadań w ochronie najcenniejszych fragmentów polskiej przyrody na terenie Gór Świętokrzyskich.
    Drugi dzień przywitał nas deszczem, który i tak nie wygrał ze "zlotowiczami" i nie przeszkodził w zaplanowanej wycieczce. Trasę rozpoczęliśmy od zwiedzenia romańskiej rotundy w Grzegorzewicach. Dalej trasa doprowadziła nas do rezerwatu modrzewia polskiego na Chełmowej Górze. Następnie Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi oraz 1000 letni klasztor na Łyścu i gołoborze na Św. Krzyżu skąd zeszliśmy do Trzcianki, a następnie do Wólki Milanowskiej. Wieczorna biesiada zlotowa z powodu deszczu przeniosło się do świetlicy, gdzie przy gitarze można było pośpiewać oraz omawiać problemy przodownickie.
    Niedzielny poranek przywitał nas słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam przez cały dzień. Trasa autokarowa doprowadziła nas do Bodzentyna, gdzie zobaczyliśmy ruiny zamku oraz późnogotycki kościół oraz Zabytkową zagrodę Cześnikiewiczów i Ośrodek Edukacyjny Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po drodze do Wąchocka zatrzymaliśmy się przy pomniku upamiętniającym walki partyzanckie na Wykusie. W Wąchocku zwiedziliśmy romański klasztor OO Cystersów oraz muzeum pamiątek z powstania styczniowego i Polski Podziemnej z czasów II wojny światowej.
    Trzy dni, które minęły na zlocie dzięki wspaniałej organizacji i fachowej obsłudze zlotu na pewno zostaną w pamięci uczestników. Jeżeli pozostał jakiś niedosyt to tylko po to, aby znów powrócić w Góry Świętokrzyskie.

Tekst i foto: Józek W.