Aktualności Relacje z wyjazdów Galeria O nas Polecane strony Zloty przodownickie
50 Zlot Przdowników
57 Zlot Sudecki
XIV Rajd "Dwójki"
Rajd "Dwójki"
IV Rajd Sp. 25
48 Zlot w Sanoku
Żabnica
Lysá hora
XIII Rajd "Dwójki"
Bieszczady
55 Zlot Sudecki
47 Zlot w Nowym Sączu
II Rajd Integracyjny
XII Rajd PTTK
I Rajd Integracyjny
54 Zlot Sudecki
46 Zlot w Zwardoniu
XI Rajd PTTK
53 Zlot Sudecki
Zlot oddziałów PTTK
Kozia Góra
Babia Góra, Polica
Błatnia
X Rajd "Przyjaciół Dwójki"
52 Zlot Sudecki
44 Zlot w Przemyślu
Śnieżnik
Jubileusz
51 Zlot Sudecki
43 Zlot w Iwoniczu
60-lecie na Klimczoku
Górskie spotkanie
50 Zlot
Beskid Żywiecki
Beskid Śl. Morawski
Beskid Mały
Jałowiec
Brenna
Spotkanie opłatkowe
49 Zlot Sudecki
41 Zlot Przodowników
Włochy - Dolomity
Masyw Śnieżnika
Góry Izerskie
Blachowanie 2010
Austria - Ferraty
Góry Świętokrzyskie
Pieniny
"Spotkanie opłatkowe"
Pilsko
48 Zlot Sudeckich Przodowników
40 Zlot Przodowników
Austriackie Via Ferraty
Beskid Morawski
Mogielica, Wielki Wierch
Ślęża
Blachowanie
Śladami bieszczadzkich cerkwi
Górski "Opłatek"
47 Ogólnopolski Zlot Sudecki
39 Zlot Przodowników
Orawa
Góry Izerskie
Austria - ferraty
Bieszczady
Beskid Wyspowy
Lipnica Murowana
Beskid Morawski
Góry Stołowe
Wielka Racza
Krynica - Cerkwie

Wyjazdy w 2007 roku


Wyjazdy w 2006 roku


Wyjazdy w 2005 roku"Spotkanie opłatkowe" - Rycerzowa
12 - 13.12.2009r.

"Hej, kolęda, kolęda, hej, kolędy to czas!"
12 grudnia odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków KTG. Kontynuując dwuletni zwyczaj (młody ale dość silny, jak się okazuje...), ustalono, że KTG spotka się w górach, tym razem na Rycerzowej, by w przyjemnym klimacie bacówki podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne, pośpiewać kolędy oraz po prostu spędzić wspólnie czas i poczuć razem przedświąteczny nastrój. Co udało się w pełni: główny trzon grupy wyruszył z Soblówki i dotarł dość szybko do bacówki (szlakiem żółtym), maruderzy jakąś godzinę później (jedynym usprawiedliwieniem jest fakt, iż tachali najmłodszego sympatyka KTG, w wieku niecałych 5 miesięcy...). O godzinie 15-tej na szczycie Rycerzowej przyjęto w poczet członków KTG i "blachowano" kolegę Jacka. [Witamy!] Kolejni uczestnicy przybyli dość późno, gdyż dotarli w zasadzie bezpośrednio na kolację.
    Kolacja, przygotowana przez baców z Rycerzowej była tradycyjna: barszczyk, kapusta i ryba, a przed kolacją było dzielenie się opłatkiem i życzenia. W roli Św. Mikołaja czy też Gwiazdora, a może nawet jako forpoczta Dzieciątka ;-) wystąpił kolega Wojtek, który przygotował masę niespodzianek, w postaci kalendarzyków na zbliżający się rok, z logo KTG, kartek okolicznościowych (można ją obejrzeć powyżej), karteczek świątecznych, oraz czegoś, co wszystkim bardzo przypadło do gustu: zestawu obrazków z postaciami wszystkich Świętych, którzy opiekują się, w ten czy inny sposób, turystami i przewodnikami górskimi. A w szczególności przodownikami GOT oczywiście. :-D Wysłuchawszy historii o tych zacnych protektorach turystyki, przystąpiono następnie do śpiewania kolęd. Które przeszło w wielogodzinne rozmowy, opowieści, wspomnienia a wreszcie znowu śpiewy, tym razem jednak nie kolędowe a bardziej górskie i turystyczne a czasem też partyzanckie i patriotyczne... ;-)
    Następnego dnia po wspólnym śniadaniu i pamiątkowym zdjęciu, uczestnicy spotkania opłatkowego zeszli na niziny (szlakiem niebieskim granicznym a następnie zielonym do Soblówki).
    Członkom KTG, sympatykom, miłośnikom gór oraz wszystkim, którzy lubią sobie pochodzić, życzymy w Nowym Roku wielu udanych górskich eskapad i wielu przypadkowych i nie-przypadkowych spotkań zarówno na nizinach, jak i w górach, oraz obyśmy się za rok znowu wybrali na tradycyjny opłatek z widokiem na jakiś szczyt, lub na mgłę osnuwającą ten szczyt...
Hej, ku górom!

tekst:Magda foto: Józek W.