Aktualności Relacje z wyjazdów Galeria O nas Polecane strony Zloty przodownickie
Rajd "Dwójki"
IV Rajd Sp. 25
48 Zlot w Sanoku
Żabnica
Lysá hora
XIII Rajd "Dwójki"
Bieszczady
55 Zlot Sudecki
47 Zlot w Nowym Sączu
II Rajd Integracyjny
XII Rajd PTTK
I Rajd Integracyjny
54 Zlot Sudecki
46 Zlot w Zwardoniu
XI Rajd PTTK
53 Zlot Sudecki
Zlot oddziałów PTTK
Kozia Góra
Babia Góra, Polica
Błatnia
X Rajd "Przyjaciół Dwójki"
52 Zlot Sudecki
44 Zlot w Przemyślu
Śnieżnik
Jubileusz
51 Zlot Sudecki
43 Zlot w Iwoniczu
60-lecie na Klimczoku
Górskie spotkanie
50 Zlot
Beskid Żywiecki
Beskid Śl. Morawski
Beskid Mały
Jałowiec
Brenna
Spotkanie opłatkowe
49 Zlot Sudecki
41 Zlot Przodowników
Włochy - Dolomity
Masyw Śnieżnika
Góry Izerskie
Blachowanie 2010
Austria - Ferraty
Góry Świętokrzyskie
Pieniny
"Spotkanie opłatkowe"
Pilsko
48 Zlot Sudeckich Przodowników
40 Zlot Przodowników
Austriackie Via Ferraty
Beskid Morawski
Mogielica, Wielki Wierch
Ślęża
Blachowanie
Śladami bieszczadzkich cerkwi
Górski "Opłatek"
47 Ogólnopolski Zlot Sudecki
39 Zlot Przodowników
Orawa
Góry Izerskie
Austria - ferraty
Bieszczady
Beskid Wyspowy
Lipnica Murowana
Beskid Morawski
Góry Stołowe
Wielka Racza
Krynica - Cerkwie

Wyjazdy w 2007 roku


Wyjazdy w 2006 roku


Wyjazdy w 2005 rokuGóry Stołowe
"Szczeliniec zimą"
23-24.02.2008

    Sobotnio - niedzielny wyjazd w Góry Stołowe rozpoczęliśmy w niezbyt atrakcyjną pogodę, najpierw ulewa potem śnieg. Pogoda jednak zmienną jest i po dotarciu na naszą bazę noclegową przywitało nas słonce i piękne bezchmurne niebo, które towarzyszyło nam przez cały weekend.
    Wędrówkę rozpoczęliśmy od schroniska "Pasterka", skąd żółtym szlakiem forsowaliśmy oblodzone północne ściany Szczelinca. Nagrodą za ten wysiłek była piękna panorama z Wielkich Tarasów. Udając się wzdłuż Trasy Turystycznej im. Franciszka Pabla mieliśmy jeszcze jedną karkołomną atrakcję - Piekiełko. W odróżnieniu od lata, przejście tego odcinka w porze zimowej było nie lada wyczynem. Z Tarasów Południowo - Wschodnich zeszliśmy do Karłowa, a następnie szlakiem czerwonym (Pusta ścieżka) dotarliśmy do Skalnych Wrót. Tutaj już szlakiem żółtym powróciliśmy do Pasterki.    
Chcąc wykorzystać tak piękną pogodę postanowiliśmy pojechać jeszcze do Radkowa. Po drodze udaliśmy się zobaczyć Wodospady Pośny.

  

    Drugi dzień rozpoczęliśmy od Lisiej Przełęczy, gdzie niebieskim szlakiem idąc przez Narożnik, Kopę śmierci i Samotnik dotarliśmy do Skały Puchacza. Następnie zielonym szlakiem i żółtym dotarliśmy do Białych Skał i powróciliśmy na Lisią Przełęcz. Chcąc wykorzystać tak doborowe warunki pogodowe weszliśmy na Fort Karola, skąd można było podziwiać przepiękną panoramę. Mając jeszcze dużo czasu, postanowiliśmy w drodze powrotnej zwiedzić nowo powstałą wieżę widokową na Wapniarce. Dotarcie tam jednak sprawiło mam trochę trudności, dojście na szczyt jest zupełnie nieoznakowane. Szukając dojścia na szczyt poznaliśmy całą Wapniarkę. Na szczycie znaleźliśmy wieżę, która nadal jest w budowie. Obecnie ma dwie kondygnacje i jak na razie widoków z niej nie ma żadnych. Będzie musiała mieć jeszcze, co najmniej trzy kondygnacje, aby być wyżej od okalających ją drzew.    
Wapniarka była naszym ostatnim punktem wyprawy, która mimo że odbyła się w lutym to sprawiała wrażenie wyjazdu wiosennego. Jedynym zimowym akcentem tej wyprawy były oblodzone stoki północne i zimowa sceneria w Piekiełku. Nam to zupełnie nie przeszkadzało i w dobrym nastroju wróciliśmy do domu.

  

Tekst: Józek W.
Foto: uczestnicy imprezy