Aktualności Relacje z wyjazdów Galeria O nas Polecane strony Zloty przodownickie
Rajd "Dwójki"
IV Rajd Sp. 25
48 Zlot w Sanoku
Żabnica
Lysá hora
XIII Rajd "Dwójki"
Bieszczady
55 Zlot Sudecki
47 Zlot w Nowym Sączu
II Rajd Integracyjny
XII Rajd PTTK
I Rajd Integracyjny
54 Zlot Sudecki
46 Zlot w Zwardoniu
XI Rajd PTTK
53 Zlot Sudecki
Zlot oddziałów PTTK
Kozia Góra
Babia Góra, Polica
Błatnia
X Rajd "Przyjaciół Dwójki"
52 Zlot Sudecki
44 Zlot w Przemyślu
Śnieżnik
Jubileusz
51 Zlot Sudecki
43 Zlot w Iwoniczu
60-lecie na Klimczoku
Górskie spotkanie
50 Zlot
Beskid Żywiecki
Beskid Śl. Morawski
Beskid Mały
Jałowiec
Brenna
Spotkanie opłatkowe
49 Zlot Sudecki
41 Zlot Przodowników
Włochy - Dolomity
Masyw Śnieżnika
Góry Izerskie
Blachowanie 2010
Austria - Ferraty
Góry Świętokrzyskie
Pieniny
"Spotkanie opłatkowe"
Pilsko
48 Zlot Sudeckich Przodowników
40 Zlot Przodowników
Austriackie Via Ferraty
Beskid Morawski
Mogielica, Wielki Wierch
Ślęża
Blachowanie
Śladami bieszczadzkich cerkwi
Górski "Opłatek"
47 Ogólnopolski Zlot Sudecki
39 Zlot Przodowników
Orawa
Góry Izerskie
Austria - ferraty
Bieszczady
Beskid Wyspowy
Lipnica Murowana
Beskid Morawski
Góry Stołowe
Wielka Racza
Krynica - Cerkwie

Wyjazdy w 2007 roku


Wyjazdy w 2006 roku


Wyjazdy w 2005 roku

Góry Bialskie
22 - 23 kwiecień 2006 roku

  Już prawie wiosna, ale w "Zachodnich Bieszczadach" wciąż jeszcze sporo śniegu. Frekwencja dopisała - trafiliśmy oczko 21 osób.
Naszą bazą były Bielice. Miejscowość została prawie zupełnie wyludniona po wojnie ( tuż przed wojną blisko 200 zagród, obecnie zaledwie kilka domów). We wsi kościół późnobarokowy - klasycystyczny p.w. św. Wincentego i św. Walentego z pocz. XIX w(1823r), pierwotnie p.w. Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel. W zachodniej elewacji kościoła tablica poświęcona Michałowi Klahrze. Stara opowieść mówi, że około 17.. roku przejeżdżał tędy opat konwiktu jezuickiego z Kłodzka. Zatrzymał się na odpoczynek i zobaczył wtedy wiejskiego chłopca, który z dużą wprawą strugał z drewna figurki do bożonarodzeniowej szopki. Opatowi tak spodobały się umiejętności dziecka, że zaproponował rodzicom bezpłatne kształcenie małego Michała w prowadzonej przez zakon szkole. Tak podobno odkryty został talent jednego ze słynniejszych przedstawicieli sztuki barokowej na Dolnym Śląsku - Michała Klahra zwanego Starszym. Rzeźbiarz ten jest autorem wielu dzieł rozsianych po Ziemi Kłodzkiej podziwianych za mistrzostwo warsztatowe oraz charakterystyczną teatralność i dynamikę przedstawianych postaci. Jest m.in. autorem figury wotywnej (św. Trójcy) na rynku w Lądku Zdroju.
Dla nas ważniejsze są jednak góry i najwyższy szczyt Postawna. Wybraliśmy się na nią z Bielic doliną Białej Lądeckiej. Jeśli chodzi o Postawna (1117m. n.p.m.) jest ona bocznym wypiętrzeniem Travnej Hory (1221), nie jest więc samodzielnym wzniesieniem. Niemniej jest ono najwyższe w polskiej części Gór Bialskich. Najwyższym samodzielnym szczytem jest Rudawiec (1112). Na którego weszliśmy w drodze powrotnej z Duktu nad Spławami.
Drugiego dnia część Komisji "zdradziła" i poszła w Góry Złote. A rozróżnienie Gór Bialskich i Gór Złotych wiele problemów budzi. Te drugie są zresztą uważane przez Czechów za przedłużenie Jesioników. Ostatecznie za granice przyjmuje się przeł. U Trzech Granic(1111), rozdzielającą Bruska (1124) i Smrek (1109). A więc przeł. leży wyżej niż góra nad nią. Sytuacja ta wynika z braku dokładnej analizy topograficznej. W rzeczywistości Smerk ma 1117, a przeł. U Trzech Granic 1109. Nie stanowi ona też najgłębszego obniżenia w okolicy. To bowiem znajduje się między Travną i Bruskiem. Ale trzon wycieczki nie dał za wygraną i zgodnie z planem zdobył Czernicę.
Ponieważ Kotlina Kłodzka obfituje w wiele atrakcji w drodze powrotnej rozdzieliliśmy się i każdy zwiedził jakieś atrakcyjne miejsce np. Kopalnie Złota w Złotym Stoku, bądź zabytkową architekturę Lądka Zdrój.