Aktualności Relacje z wyjazdów Galeria O nas Polecane strony Zloty przodownickie
Rumunia - prelekcja
Waligóra
Iran - prelekcja
Soszów Wielki
Łamana Skała
Błatnia
Szyndzielnia
Zakończenie sezonu
58 Zlot Sudecki
50 Zlot Przdowników
57 Zlot Sudecki
XIV Rajd "Dwójki"
Rajd "Dwójki"
IV Rajd Sp. 25
48 Zlot w Sanoku
Żabnica
Lysá hora
XIII Rajd "Dwójki"
Bieszczady
55 Zlot Sudecki
47 Zlot w Nowym Sączu
II Rajd Integracyjny
XII Rajd PTTK
I Rajd Integracyjny
54 Zlot Sudecki
46 Zlot w Zwardoniu
XI Rajd PTTK
53 Zlot Sudecki
Zlot oddziałów PTTK
Kozia Góra
Babia Góra, Polica
Błatnia
X Rajd "Przyjaciół Dwójki"
52 Zlot Sudecki
44 Zlot w Przemyślu
Śnieżnik
Jubileusz
51 Zlot Sudecki
43 Zlot w Iwoniczu
60-lecie na Klimczoku
Górskie spotkanie
50 Zlot
Beskid Żywiecki
Beskid Śl. Morawski
Beskid Mały
Jałowiec
Brenna
Spotkanie opłatkowe
49 Zlot Sudecki
41 Zlot Przodowników
Włochy - Dolomity
Masyw Śnieżnika
Góry Izerskie
Blachowanie 2010
Austria - Ferraty
Góry Świętokrzyskie
Pieniny
"Spotkanie opłatkowe"
Pilsko
48 Zlot Sudeckich Przodowników
40 Zlot Przodowników
Austriackie Via Ferraty
Beskid Morawski
Mogielica, Wielki Wierch
Ślęża
Blachowanie
Śladami bieszczadzkich cerkwi
Górski "Opłatek"
47 Ogólnopolski Zlot Sudecki
39 Zlot Przodowników
Orawa
Góry Izerskie
Austria - ferraty
Bieszczady
Beskid Wyspowy
Lipnica Murowana
Beskid Morawski
Góry Stołowe
Wielka Racza
Krynica - Cerkwie

Wyjazdy w 2007 roku


Wyjazdy w 2006 roku


Wyjazdy w 2005 roku

Babia Góra i Polica

W miesiącu czerwcu, członkowie naszej Komisji pomogli w organizacji i poprowadzili obóz wędrowny dla młodzieży zaprzyjaŸnionego z nami chorzowskiego gimnazjum.
Uczestnikami tego wyjazdu byli uczniowie klasy przyrodniczo-turystycznej posiadający już doświadczenie turystyczne oraz osoby, które dotychczas wykazywały jedynie chęci i dopiero zaczynają turystyczną przygodę z górami.
Po kilku miesiącach żmudnych przygotowań, uczniowie ci odwiedzili upragniony - wschodni skraj Beskidu Żywieckiego, z Pasmami Policy i Babiej Góry.
Wędrówkę rozpoczęli w Sidzinie, gdzie zobaczyli pomnikowe dęby oraz obelisk poświęcony patronowi swojej szkoły - Janowi Pawłowi II. Następnie udali się do położonego na skraju wsi Skansenu, gdzie zapoznali się z przykładami dawnego budownictwa oraz ginącymi wskutek postępu cywilizacyjnego zawodami. Po zwiedzeniu tego sympatycznego muzeum, w zasadzie zakończyła się ulgowa część wyjazdu i przyszedł czas na poważne góry. W ciągu kilku następnych godzin, nie zważając na zmęczenie, młodzież pokonała trasę z Sidziny Wielkiej Polany przez Okrąglicę z Kaplicą Matki Boskiej Opiekunki Turystów do Schroniska PTTK na Hali Krupowej i dalej na Policę. W szczytowej partii tego pasma, pomimo wielu wykrotów, podziwiali starą świerczynę górnoreglową chronioną w formie rezerwatu "Na Policy" oraz odwiedzili pomnik poświecony ofiarom miejscowej katastrofy lotniczej z 1969 roku. Wieczorem dotarli do Zawoi, gdzie po kolacji odbyło się kilka prelekcji o okolicznych górach i nieco odleglejszych fragmentach Karpat.
Następnego dnia, po śniadaniu, uczestnicy wycieczki udali się w kierunku oddzielającej Pasmo Policy od Pasma Babiogórskiego - Przełęczy Krowiarki. Stąd, po zakupieniu biletów wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego, rozpoczęli wędrówkę w kierunku szczytu Babiej Góry - Diablaka. W jej trakcie, wraz ze zmieniającą się wysokością, mogli zapoznać się z doskonale tutaj widocznym, piętrowym układem roślinności. Po zdobyciu szczytu i podziwianiu rozległej panoramy, zeszli do Schroniska PTTK "Na Markowych Szczawinach". Po odpoczynku, zwiedzili nową ekspozycję Muzeum Kultury Turystyki Górskiej i udali się w drogę powrotną do Zawoi. Po kolacji, mimo ogromnego zmęczenia, znalazły się jeszcze siły na mecz siatkówki.
W ostatnim dniu, po śniadaniu, odbył się konkurs wiedzowy, nad którym patronat honorowy objął Przewodniczący naszej Komisji – "Jurek". Po zakończeniu konkursu i rozdaniu nagród, uczniowie odwiedzili Dyrekcję Babiogórskiego Parku Narodowego. Tutaj, oprócz zapoznania się z wystawą stałą Parku zakupili pamiątki, a następnie wzięli udział w zajęciach terenowych przygotowanych na Ścieżce Dydaktycznej "Mokry Kozub".
Po obiedzie, uczestnicy wycieczki z żalem udali się w drogę powrotną do szkoły, gdzie dotarli wczesnym wieczorem.
W ciągu naszej wieloletniej współpracy z tą placówką, była to już piąta taka impreza. Do podobnej współpracy zapraszamy kolejne szkoły.