KOMISJA TURYSTYKI GÓRSKIEJ
TERENOWY REFERAT WERYFIKACYJNY GOT

przy Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
im. Stefana Lachowicza w Bytomiu
ul. Żołnierza Polskiego 13; tel. (032) 281-62-03
goryktg@wp.pl
 

Aktualności Relacje z wyjazdów Galeria O nas Polecane strony Zloty przodownickie


SUDETY

Klasztor Buddyjski
Kłodzka Góra
Góry Izerskie
Przedgórze Izerskie
Śnieżnik

Góry Bardzkie - Kłodzka Góra

    Dnia 18.01.2010 wracając z Hradec Kralove skorzystałem z możliwości odwiedzenia Gór Bardzkich. Za cel obrałem najwyższy szczyt tego pasma - Kłodzką Górę (765m).
    Kieruję się na Przełęcz Kłodzką (483m), z której ruszam na szczyt. Jest kilka minut przed trzynastą. Szlakiem niebieskim startuję w stronę mojego celu. Podejście pod Podzamecką Kopę (615m) wymaga nakładu siły. Szlak jest całkowicie zasypany, a podejście nie należy do łagodnych. Wchodząc na Podzamecką Kopę przenoszę się w inny świat. Zasypane i pięknie oszronione drzewa robią wrażenie bajkowego krajobrazu. Schodzę na Podzamecką Przełęcz (595m). Następnie podchodzę poniżej szczytu Grodzisko (730m). Z Grodziska przyjemnym terenem, w wyjątkowej ciszy i przepięknej scenerii zmierzam w kierunku celu. Dochodzę do węzła szlaków pod szczytem Kłodzkiej Góry. Zmiana szlaku na żółty i po 10min wchodzę na najwyższy szczyt Gór Bardzkich. Kwadrans po piętnastej staję na szczycie. Pół godziny przerwy i zejście znaną już mi drogą. Na Przełęczy Kłodzkiej melduję się około siedemnastej.
   Mało znane mi pasma sudeckie przykryte zimowym płaszczem robią na mnie duże wrażenie i skutecznie zapraszają do odwiedzenia w przyszłości.
Z górskim pozdrowieniem Marcin C.

  

tekst i foto: Marcin C.